Mysz – KRUX BEAM

*UWAGA* WIELE ZDJĘĆ POGLĄDOWYCH ORAZ NIEPOTRZEBNEGO PIE******A!

Tania, tylko czy się nadaje?

Przedmiotem tej recenzji jest śliczna mysz KRUX BEAM od nowego na rynku producenta.
Recenzja w żadnym stopniu NIE JEST PRZEKUPIONA, postaram się tutaj wyrazić swoją konstruktywną opinię na temat myszki spod loga X’a oraz tego jak mi się z niej korzystało przez ponad tydzień.

IMG_4092

SPECYFIKACJA

OPROGRAMOWANIE ORAZ PODŚWIETLENIE

 

 

Oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mogli zaprogramować podświetlenie, makra lub sensor można pobrać prosto ze strony producenta

Sterowniki od KRUX’a działają bardzo płynnie, nie powodują żadnego obciążenia komputera. Po ustawieniu wszystkich rzeczy można bez problemu wyłączyć program, myszka zapisuje w sobie wszystkie ustawienia i aplikacja jedynie jest potrzebna do zmian, nie jest wymagana aby obsługiwać zmianę kolorów czy makra.

 

 

 

Oprogramowanie daje nam możliwość do poniższych ustawień:

 

W zakładce „Funkcje” możemy zaprogramować wszystkie z sześciu dostępnych w myszce przycisków.

Zakładka „DPI” pozwala nam ustawić dostępne profile DPI, które możemy zmienić przyciskiem numer 6. Jest również możliwość ustawienia osi X/Y oddzielnie.

Zakładka „LED„, jak można się domyśleć, daje nam dostęp do sterowania podświetleniem myszki. Niestety, można jedynie zmieniać całe podświetlenie myszki (tj. scroll, logo KRUX’a oraz pasek).  Dostępne są cztery profile podświetlenia stałe, pulsacja, przejście koloru, chroma oraz wyłączenie podświetlenia.

Steady – Stały
Możliwość wyboru koloru i jego jasności.

Breathe – Pulsujące (Oddychające).
Program daje nam możliwość ustawienia jasności kolorów, szybkości z jaką „oddychają” oraz liczbę możliwych kolorów (1-7). Jeżeli komuś nie odpowiadają ustawione w programie kolory, można zmienić je poprzez podwójne kliknięcie.

Neon – przejście koloru.
Płynne przechodzenie między odcieniami tego samego koloru.

Chroma.
Jak każdy wie, jest to zwykłe tęczowe przejście kolorów, które naprawdę pięknie się prezentują na logu, pasku a nawet na scrollu. Za dużo tutaj do ustawiania nie ma.

LED OFF – nie każdy jest miłośnikiem świecących rzeczy. Na szczęście dla tej myszy to nie problem. Wystarczy wybrać LED OFF w zakładce „LED” i problem z głowy.

W zakładce „PARAMETRY” możemy znaleźć ustawienia odnoście czułości myszy 1-20 (standardowo 10).
Program pozwala nam ustawić szybkość przewijania 1-10 (standardowo 3) lub od razu przewijanie całej strony.
Również można ustawić Szybkość DOUBLE-CLICK oraz LOD.

W karcie „MAKRA” program umożliwia ustawić makra, które służą za skróty klawiszowe lub oszustwa do niektórych gier.

ZDJĘCIA

PODSUMOWANIE

KRUX jest nową firmą na rynku sprzętu dla graczy, nie każdy jeszcze o nich słyszał, a powinien. Starają się skraść serce graczy niską ceną, uniwersalnym kształtem myszek oraz dobrymi komponentami. Według mnie bardzo dobrze im to wychodzi.Myszka była testowana typowo w grach tj: FORTNITE, COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE, MINECRAFT, PUBG LITE i nie dostrzegłem żadnych problemów z klawiszami lub scrollem.Dla tych, którzy nigdy nie mieli styczności z podobną myszką, mogę śmiało powiedzieć, że jej kształt jest niezwykle uniwersalny, mysz jest podobna do ZOWIE EC2 (BEAM jest lepsza pod względem lepszego scroll’a, lepszych przycisków bocznych, podświetlenia, sterowników oraz niższej wagi). Bez względu na to w co gracie, powinna dobrze spisywać się w boju. Mimo, że nie jest to najbardziej czaderska designersko myszka dostępna na rynku, nie można zaprzeczyć temu, że jest ona wszystkim, czego graczowi potrzeba. Brak niepotrzebnych bajerów, proste podświetlenie i wystarczająca ilość klawiszy bocznych są tu zdecydowanie na plus. Wszystko co w myszkach wiodących marek za nieduże pieniądze. W dniu pisania recenzji myszka kosztuje zaledwie 123zł! Jeżeli potrzebujesz prostej, lekkiej i nienafaszerowanej myszki to polecam ją całym sercem! Sprawdzi się w każdej grze 🙂

W skrócie mówiąc, KRUX BEAM jest dobrą opcją dla osób, które szukają taniej myszki na rozpoczęcie swojej przygody w grach e-sportowych. A może po prostu aktualny gryzoń im uciekł i nie mają innej?  Na 100% nikt nie będzie żałował zakupu KRUX BEAM ponieważ jest świetną myszą, w tanich kosztach i dostępną w wielu sklepach w Polsce. Zapewniam, że recenzja jest pisana od serca, sam użytkowałem przez okres 7 dni po, ponad 5 godzin dziennie więc jest to jakiś czas na użytkowanie i POLECAM bardzo serdecznie.

Na koniec dodam, że posiadam mysz KRUX BEAM razem z KRUX SCORPIUS. Nigdy przedtem nie posiadałem żadnego mouse bungee a jest to naprawdę przydatna rzecz. Nie pozwoli uciec twojej myszce jeżeli dobrze ustawisz długość kabla na ogonku skorpiona. Połączenie BEAM + SCORPION =  KONIEC Z UCIEKAJĄCĄ POZA PODKŁADKĘ MYSZKĄ.

OCENA

Ocenie podlegać będzie: kształt, waga, powierzchnia, przyciski, scroll, jakość.
Ocena będzie 1-5 

KRUX BEAM

  • KSZTAŁT – 4
  • WAGA – 5
  • POWIERZCHNIA – 5
  • PRZYCISKI – 4
  • SCROLL – 5
  • JAKOŚĆ – 5

KRUX SCORPIUS

  • KSZTAŁT – 4
  • WAGA – 5
  • JAKOŚĆ – 5
 
KOŃCOWA OCENA OBU PRODUKTÓW
5/5
NAPISANE PRZEZ: IKSTREAM
ZAPRASZAM NA FACEBOOKA NA KTÓRYM NIEDŁUGO POJAWI SIĘ INFO O KONKURSIE! 🙂